Startujemy z blogiem Fundacji. Będziemy tu przekazywać istotne informacje. Na blogu będą pojawiać się różne ciekawostki dot. profilaktyki wzroku, ćwiczenia na wzrok, porady żywieniowe – dieta wpływa na jakość widzenia i wszelkie informacje o działalności Fundacji.

UWAGA! Wykonujemy badanie wzroku, diagnozę ortoptyczną, nasi Ortoptyści przygotowują indywidualny plan terapii pleoptycznej w naszym Gabinecie, który mieści się blisko Arkadii w Warszawie. KONTAKT: 22 266 05 95. Zarezerwuj swojemu dziecku wizytę w naszym gabinecie, o dowolnej porze! Zapraszamy serdecznie!

Tymczasem chcemy przybliżyć Wam sylwetkę Naszego Drogiego Lekarza Marka Fenstera, bez którego nasza działalność nie miałaby racji bytu. Na końcu wpisu znajdziecie również przykładowe ćwiczenie relaksacyjne, które dobrze wpływa na wzrok.

Nasz Fundator, 1. część historii o Lekarzu Fersterze (w formie gifa i pojedynczych grafik):

GIF:
 

mark-ferster-fundator-fundacja-zobaczyc-jutro-historia-1
mark-ferster-fundator-fundacja-zobaczyc-jutro-historia-XX-wiek-okulista-Polak-Szwajcar

mark-mirosław-fester-rocznica-śmierci-Warszawa-polsko-szwajcarski-pochodzenie

mark-miroslaw-ferster-powstanie-warszawskie-akademia-medyczna-studia-okupacja-niemiecka-fundacja-zobaczyc-jutro

mark-miroslaw-julian-ferster-fundator-oboz-koncentracyjny-krzyz-armii-krajowej-medal-wojska-okulista-Warszawa

Ćwiczenie z wykorzystaniem TARAKI, czyli czarnego punktu, działa kojąco na oczy, a także wycisza umysł i uspokaja ciało:

1. Wpatruj się bez wysiłku w czarny punkt (o średnicy ok. 5 cm) umieszczony powyżej poziomu oczu w odległości 1–1,5 metra.
2. Skoncentruj się na swobodnym wdechu i wydechu.

Zauważysz, że z czasem będziesz widział/-a mniej jasnych plamek na czarnej kropce – to świadczy o tym, że udało się osiągnąc stan relaksu. Mniej więcej podobnie wygląda zanikanie jasnych punktów, gdy mamy zamknięte oczy. Warto wydrukować sobie kartkę z taką czarną kropką i powiesić w wybranym miejscu. Możesz zacząć od 2–3 minut i stopniowo wydłużać czas ćwiczenia, aż do 10 minut.

taraka-cwiczenia-na-wzrok-joga-medytacja
logo-fundacja-zobaczyc-jutro-1

ZAGLĄDAJCIE w zakładkę AKTUALNOŚCI oraz na naszego FACEBOOKA, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w Naszej Fundacji:

fundacja-zobaczyc-jutro-facebook-news