Kochani, jesteśmy organizacją non-profit, więc wszelkie formy wsparcia z Waszej strony są dla nas bezcenne! Istniejemy dla Was od 3 lat, żeby kreować lepszą przyszłość dzieci – aby mogły zobaczyć więcej. Nasze motto brzmi: Z nami zobaczysz więcej, zależy nam na Twoim wzroku!

Czy wiecie, w jaki sposób możecie nas wspierać? Jest klika sposobów:
 

1. Bezpośrednia darowizna (poprzez przelew bankowy). Więcej informacji znajdziesz tu.

2. Podczas zakupów online w jednym ze sklepów należących do sieci partnerskiej FaniMani.pl, część wartości zakupów trafia do naszej Fundacji. Jak to możliwe? Zobacz jakie to proste:

  • *Przejdź na stronę, gdzie  nasza Fundacja jest automatycznie wybierana jako „ta wspierana”: KLIK . W górnym prawym rogu przeglądarki pojawi się komunikat: Teraz wspierasz: Fundacja Zobaczyć Jutro 

fani-mani-strona-wspierania-fundacja-zobaczyc-jutro-panel-sklepy-zakupy-online

 

  1. ALBO bezpośrednio ze strony www.fanimani.pl/fundacja-zobaczyc-jutro kliknij (1) w przycisk WSPIERAJ NAS:

wspieraj-nas-fani-mani-pl

 

  • *Wybierz sklep internetowy, w którym chcesz zrobić zakupy online
  • *Zarejestruj się na fanimani.pl (można też przy użyciu konta na facebooku) – to umożliwi śledzenie historii darowizn
  • *Zostaniesz przekierowany na stronę sklepu
  • *Udanych zakupów!

ZAKŁADKA: WSPIERAJ NAS na facebooku
Zakładka WSPIERAJ NAS na facebooku również bezpośrednio przekieruje Cię na stronę, z której już możesz buszować po wybranym przez siebie sklepie! —> Przejdź do zakładki <—

facebook-fani-mani-zakupy-online-fundacja-zobaczyc-jutro

OKAZJE | RABATY Gdy robisz ‪zakupy‬ w Internecie to skorzystaj z kodów rabatowych i przy okazji wesprzyj naszą działalność całkowicie za ‪‎darmo‬: https://fanimani.pl/okazje/. Wskaż naszą Fundację, a część wartości Twoich zakupów sklep przekaże na naszą działalność!

3. Odliczenie darowizny na cele charytatywne. Osoby fizyczne mogą odliczyć darowizny do wysokości 6% swojego rocznego dochodu, natomiast osoby prawne do 10% swojego rocznego dochodu.

Darowizna jest tak naprawdę jedną z ulg, jakie możemy odliczyć od dochodu i tym samym zapłacić mniejszy podatek. Warunkiem nabycia uprawnień jest oczywiście przekazanie darowizny (jednej lub wielu) na cele charytatywne w mijającym roku. Jeśli łączna wartość darowizn przekracza 6% wartości naszego dochodu, nie odliczymy nadwyżki (do tego limitu nie wlicza się 1%).

Co należy zrobić, aby odliczyć darowiznę dla Fundacji Zobaczyć Jutro? Aby uzyskać odliczenie, wystarczy wypełnić odpowiednie pola w formularzu PIT-O, a dokładniej części “B” i “D”. PIT/O służy do wykazania takich ulg, jak właśnie m.in. ulga z tytułu przekazanych darowizn. Załącznik PIT/O nie jest samodzielną deklaracją podatkową, należy złożyć go łącznie z drukiem PIT!. Samodzielnie nie wywoła skutków złożenia deklaracji rocznej. W przypadku załączenia go do druku PIT, należy wskazać ilość druków załączonych. Będzie Ci potrzebna kwota przekazanej darowizny oraz dane obdarowywanego (NASZE DANE). Dowód wpłaty należy zachować przez 5 lat – na wypadek kontroli z urzędu. UWAGA! WAŻNE! Gdy następuje okres rozliczenia się z fiskusem (wypełnienie PIT-u), pamiętaj, że darowizna od podatku w żaden sposób nie koliduje z przekazaniem 1% podatku. Obie formy po prostu istnieją niezależnie jedna od drugiej (od siebie).

4. W mediach społecznościowych poprzez lajki (like’i), udostępnienia i reakcje niesiecie dobrą nowinę dalej – bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie! Oznaczajcie swoje wpisy hashtagami: #FundacjaZobaczycJutro ‪#Ortoptycznie (czyli Fantastycznie) #DobreZakupy #‎ManiaWspierania, a wtedy będziemy wiedzieć, że jesteście z nami!‬

social-sharing-facebook-posty-udostepnianie-like-reakcje-posty-dzieci
#FundacjaZobaczyćJutro na #Facebooku świętuje swoje sukcesy! Już ponad 3 miliony osób korzysta z możliwości generowania reklam, a tym samym zwiększa zaangażowanie społeczności w sprawy swojej działalności! #DZIĘKUJEMY za to, że mamy kontakt z Wami i jesteście aktywni na naszym profilu Fundacji. Tekst z filmu: We are in the business of making the children’s life better! See more with us, we do care about your eyesight! Chcemy, aby dzieci mogły w pełni korzystać z życia. Z nami zobaczysz więcej, zależy nam na Twoim wzroku!

 

KRÓTKI FILM O NASZEJ FUNDACJI:

 

 

5. Wszelkie inne inicjatywy należą do Was – może macie jakieś pomysły? Piszcie na media@zobaczycjutro.org!

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI OD SAMEGO POCZĄTKU ISTNIENIA FUNDACJI! 

 

fundacja-zobaczyc-jutro-org-charity-okulistyka-ortoptyka-dzieci-wsparcie-darowizna
[Do stworzenia kompletnej informacji na temat darowizny od dochodu skorzystaliśmy z informacji ze strony naszego Partnera FaniMani.pl: https://fanimani.pl/blog/darowizna-od-podatku-a-przekazanie-1-jaka-jest-roznica/ oraz http://www.pit.pl/pit-o/.]