Drodzy Rodzice i Pacjenci,

Przypominamy, że obecnie nasza recepcja  pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 13: 00 do 20:00. Informacje o wolnych terminach wizyt uzyskacie pod nr tel.: +48 22 266 09 95 w godzinach 13:00-20:00 lub pisząc do nas na adres: biuro@zobaczycjutro.org. Zapraszamy na diagnozy ortoptyczne, badanie wzroku oraz na ćwiczenia ortoptyczne i pleoptyczne. Przed przybyciem na umówioną wizytę prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami, które obowiązują podczas każdej z wizyt w naszej siedzibie: https://zobaczycjutro.org/…/04/zasady-fundacja-covid-19-v1.….

Zapraszamy!

______________________________________

Na naszym oficjalnym profilu na Facebooku rozpoczęliśmy cykl postów z praktycznymi poradami:

  1. Poradnik „Jak na codzień dbać o wzrok?”:

„Jak na codzień dbać o wzrok? Cz. 1” post na Facebooku. Druga część „Jak na codzień dbać o wzrok?”: post na Facebooku. 

2. Lista pomocnych wskazówek, które ułatwiają Wam zachowanie pozycji najdogodniejszej dla kręgosłupa i wzroku: „Prawidłowa pozycja przed ekranem. Lista pomocnych wskazówek” (post).

Autor zdjęcia: master1305 http://www.freepik.com

3. Seria wpisów z ćwiczeniami dla naszych oczu: „Część 1.: Regularne ćwiczenie oczu. 6 ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie”.

W utrzymaniu prawidłowego widzenia, jak i w trakcie terapii wzroku u dzieci ogromną rolę odgrywają regularne ćwiczenia oczu. Codzienna praca z bliska powoduje, że 6 mięśni otaczających oko „rozleniwia się” oraz ulega skróceniu, wywołując pogorszenie widzenia. Ćwiczenia mają za zadanie m.in. usprawnić i rozciągnąć mięśnie gałek ocznych. Przedstawiamy kilka ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie:

blank

Zachęcamy Was do śledzenia naszego fanpage’a!

______________________________________

Zdjęcie: Chłopiec siedzący przed monitorem – autor: master1305, http://www.freepik.com/