Zapraszamy do zapisów na badanie okulistyczne u lekarza okulisty i diagnozę ortoptyczną przeprowadzaną przez dyplomowanego ortoptystę. W przypadku jakichkolwiek pytań – zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 692 018 140, 22 266 09 95 w godzinach pracy naszej recepcji: 13:00-20:00 od poniedziałku do piątku. Możecie również napisać do nas na: biuro@zobaczycjutro.org.

Czy Wasze dziecko miało kiedykolwiek przeprowadzaną diagnozę ortoptyczną? Jeśli nie, to informacje znajdujące się poniżej mogą ułatwić Wam podjęcie decyzji o zapisaniu dziecka do Dyplomowanego Ortoptysty.

?‍♀️ WSKAZANIA DO DIAGNOZY ORTOPTYCZNEJ:

Przeprowadzenie diagnozy ortoptycznej jest skierowane do dzieci, w stosunku do których psycholog/logopeda wydał opinię co do celowości przeprowadzenia diagnozy ortoptycznej w związku z trudnościami danego dziecka. Ponadto diagnozę ortoptyczną należy wykonać dzieciom, które m.in.:
a) mają obniżoną ostrość wzroku, zwłaszcza gdy występuje ona tylko w jednym oku (niedowidzenie), lub
b) mają problemy z częstym mrużeniem oczu, łzawieniem, tarciem oczu, lub
c) mają trudności w czytaniu i pisaniu w bliskiej odległości, przestawiają literki, czy przeskakują powyżej lub poniżej czytanego tekstu, lub
d) mają chorobę zezową, lub
e) są przed lub po operacji zeza, lub
f) mają obniżoną koordynację wzrokowo-ruchową.