W naszym gabinecie ortoptycznym odbywają się również ćwiczenia wzrokowe prowadzone przez Dyplomowane Ortoptystki:
→ ĆWICZENIA PLEOPTYCZNE – zalecane przez lekarza okulistę w przypadku niedowidzenia (w jednym bądź obojgu oczu). Obturacja, czyli zasłanianie „lepszego” oka tzw. przysłoną zezową przez większość dnia, na wiele miesięcy, stanowi – oprócz ćwiczeń – podstawę terapii pleoptycznej.
→ ĆWICZENIA ORTOPTYCZNE – zazwyczaj stosowane po skorygowaniu niedowidzenia, gdy u dziecka pozostał zez. Ćwiczenia są szczególnie potrzebne w przypadku niedomagania wszystkich trzech stopni widzenia obuocznego, czyli jednoczesnej percepcji, fuzji i stereoskopii.
Regularne wykonywanie ćwiczeń ma na celu wzmocnienie lub rozszerzenie widzenia obuocznego, którego najwyższym stopniem jest stereoskopia, czyli widzenie głębi.
?‍⚕️ Zapraszamy do zapisywania dzieci na konsultacje okulistyczne, ćwiczenia ortoptyczne i pleoptyczne oraz diagnozy ortoptyczne. Niezwykle istotne jest kompleksowe zbadanie wzroku dziecka przed rozpoczęciem nauki w szkole. Informacje o wolnych terminach wizyt uzyskacie pod numerem tel.: 692 018 140, 22 266 09 95 w godzinach 13:00 – 20:00 lub pisząc do nas na adres: biuro@zobaczycjutro.org.
Nasz gabinet należy do jednych z najlepiej wyposażonych i najbardziej przyjaznych dzieciom gabinetów w Polsce. To komfortowy lokal, położony na 21. piętrze Babka Tower blisko centrum Warszawy.
Zapraszamy serdecznie!

.