dzień-dziecka-fundacja-zobaczyć-jutro
Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego Dnia Dziecka w Fundacji Zobaczyć Jutro! Nasze dwie niezastąpione Dyplomowane Ortoptystki: Ewa Młodawska i Anita Gutkowska dzielnie wspierały Pacjentów podczas badań. Siedziba tętniła życiem przez te dwa wyjątkowe dni: 31. maja – 1. czerwca. Rodzice towarzyszyli swoim Pociechom i bacznie obserwowali, z naturalną troską w oczach, jak ich Dzieci radzą sobie podczas kolejnych badań takich jak: TEST TNO (tzw. TEST MOTYLA), badanie na SYNOPTOFORZE, badanie z wykorzystaniem Skrzydła Maddoxa (służące do diagnozy ZEZA UKRYTEGO) i wiele innych.Okazuje się, że atmosfera udzieliła się wszystkim – wspaniałe humory dopisywały, uśmiechy nie schodziły z twarzy, a pyszne słodkości spowodowały, że Dzieci wcale nie chciały szybko nas opuszczać. Sami zobaczcie:

 

Z powodu ograniczonej liczby miejsc przebadanych zostało 38 Małych Pacjentów (Małych Bohaterek i Bohaterów!), ale to nie oznacza, że nie możecie nas odwiedzić! Zapisy trwają przez cały rok: tel. 22 266 09 95

_________________________

Zauważyliśmy, że rodziców bardzo często martwi to zagadnienie – stąd mała zapowiedź nowego posta, który niedługo ukaże się na naszym blogu:

 

#DZIECI Czy Twoje Dziecko niechętnie odrabia pracę domową, czy po prostu unika wszelkich aktywności związanych z zaangażowaniem wzrokowym… Drogi Rodzicu, nie śpij i nie sugeruj się zdaniem innych – każdy przypadek jest inny! Na tej podstawie psychologowie szkolni często stwierdzają zagrożenie dysleksją i/lub zaburzenia koncentracji uwagi! W skrajnych przypadkach: #ADHD. Warto w okresie wakacyjnym pomyśleć o zapisaniu Dziecka na profesjonalną diagnozę ortoptyczną i badanie okulistyczne, ponieważ bardzo często niechęć do pisania, czytania i rysowania wynika z problemów w widzeniu obuocznym i akomodacją – dlatego gdy patrzy na litery w książce – nie widzi ich ostro (#OPTODYSLEKSJA )

 

optodysleksja-wzrok-dysleksja-dzieci

 

Zapraszamy do naszego Gabinetu Okulistycznego i Ortoptycznego w samym sercu Warszawy na  kompleksową diagnozę. Tylko kompleksowa diagnoza jest w stanie wykluczyć ewentualne problemy zw. z dysleksją, zaburzeniem koncentracji albo ADHD. Twoje dziecko będzie w dobrych rękach, a Ty będziesz mogła/mógł realizować w domu z dzieckiem zalecany plan terapii ortoptycznej (zestaw ćwiczeń) przy jednoczesnej rehabilitacji z Dyplomowaną Ortoptystką.

 Wizyta u ortoptysty/ortoptystki i okulisty/okulistki oznacza:
diagnozę ortoptyczną (w tym: test akomodacyjno-konwergencyjny, ocena ostrości wzroku do dali i do bliży, ocena ruchomości gałek ocznych, określenie punktu bliży konwergencji (PBK), diagnoza dot. zeza ukrytego i jawnego, pomiar kąta zeza, badanie widzenia obuocznego, test na różnicowanie kolorów);

 

ZAPISY:

22 266 09 95,GABINET OKULISTYCZNY i ORTOPTYCZNY

 

dyplomowana-ortoptystka-anita-gutkowska-2
dyplomowana-ortoptystka-ewa-młodawska-2

 

 

Dowiedz się więcej –  FILM: NA CZYM POLEGA DIAGNOZA ORTOPTYCZNA? 

 

diagnoza-ortoptyczna-ortoptystka-youtube

Na czym polega diagnoza ortoptyczna?

*Tło grafiki pt. „KIDS DAY” by Kstudio – Freepik.com